TOPICS
Služby

Poradenství k Neera detox kúře poskytujeme zdarma online na FB  skupině Očista Neera detox kúrou nebo emailem info@darzprirody.cz a na telefonu 739454045.

Kontakt

DAR Z PŘÍRODY, s.r.o. eshop

V Nových Bohnicích 820/29,
181 00 Praha 8 - Bohnice

Otevírací doba: po domluvě telefonem nebo emailem

Platba u nás v obchůdku pouze v HOTOVOSTI.

Telefon:
+420 739 454 045

Pokud Vám telefon ihned nepřijmeme, jsme v danou chvíli zaneprázdněni a později Vám zavoláme zpátky.
Děkujeme za pochopení.

info@darzprirody.cz

FB-f-Logo__blue_29.png

O kúře

 • CO JE DETOXIKACE?

  • Detoxikace je proces, který tělo denně vykonává, kdy jsou toxiny uvolňovány a odstraňovány pomocí jater, plic, ledvin, lymfatického systému a kůže. Dnešní strava – s vysokým obsahem zpracovaných a rafinovaných potravin spolu se znečištěním, chemickými přídavky a léky je pro tělo těžké zpracovat a zbavit se všech toxinů. Navíc naše tělo produkuje při zpracování těchto toxinů v potravě velké množství metabolického odpadu (volné radikály), který zvyšuje hladinu toxinů v buňkách. Když se detoxikujeme (nejíme), stimuluje to naše tělo k odstartování procesu přirozeného pročišťování, kdy jsou toxiny uvolňovány a odstraňovány z našeho organismu.

 • PROČ MUSÍM PŘESTAT JÍST (PEVNOU STRAVU) BĚHEM NEERA DETOX?

  • Půst je pro detoxikaci zásadního charakteru. Trávení, vstřebávání a vylučování potravy vyžaduje spoustu energie. Čím více energie je potřeba, tím víc metabolického odpadu (volných radikálů) se vytváří. Navíc vytváří každé sousto odpad a toxický náklad, pokud není řádně odstraněn. Půst uvádí naše tělo do stavu odpočinku (homeostáze) a umožňuje tělu se očistit od nahromaděných toxinů, vyléčit se, zotavit se a obnovit chemickou rovnováhu.

 • MOHU KONZUMOVAT JINÉ NÁPOJE A JÍDLO - KÁVA?

  • Vyhněte se všem typům nápojů jako jsou káva a čaj - i zelený, bílý a ovocný. Můžete pít heřmánkový nebo mátový čaj nebo čaj Sobača nebo čaj Triphala. Obecně bylinné čaje jsou s Neera kúrou kompatibilní. Můžete osladit tyto bylinkové čaje Neera sirupem. Vyhněte se i žvýkání žvýkaček či konzumaci bonbónů a jiných pochutin. 2 litry Neera nápoje za den vám nahradí potřebu sladkého a dá dostatečnou výživu tělu během detoxikace.

   Vyjímka může nastat v případě, že průvodní bolest hlavy je natolik nesnesitelná, že uvažujete o Ibuprofenu. V tu chvíli si raději dejte malou černou kávu bez cukru a mléka. To může nastat nejspíš v případě, že jste již na kávě závislí a pijete ji každý den.

 • JE NEERA DETOX BEZPEČNÁ?

  • Ano, Neera Detox je úplně bezpečná pro každého člověka průměrného zdraví od šesti let věku. Ovšem při určitých zdravotních potížích může být kúra nevhodná, případně pokud podstupujete léčení nebo berete určité léky, proto je v takových případech lepší poradit se s lékařem. Pokud si nejste jistí, napište nám dotaz na FB na stránce https://www.facebook.com/NeeraDetoxKura/ nebo na mail neera@email.cz nebo volejte 739 454 045.

 • JAKÉ JSOU NUTRIČNÍ HODNOTY NEERA SIRUPU?

  • Náš sirup na 100g obsahuje 264 kcal energie, 1,1 g bílkoviny, 64,9 g uhlohydrátů a 0,0 g tuků.

 • JE NEERA DETOX HUBNOUCÍ KÚRA?

  • Neera Detox je přirozený a bezpečný způsob, jak zhubnout. Efektivně pomáhá tělu spalovat tuky, odstraňovat nahromaděné toxiny a obnovuje chemickou rovnováhu těla. Navíc omezuje přílišnou touhu po jídle a závislost na pochutinách, což činí z hubnutí přirozený proces. Pro většinu lidí je běžné zhubnout o 0,5 - 1 kg váhy denně.

 • KDE JE NEERA DETOX VYRÁBĚNA?

  • Je vyráběna ve Švýcarsku firmou Puris AG. Pro více informací navštivte www.puris.ch.

Vhodnost

 • KDO BY MĚL KÚRU DRŽET?

  • Kdokoli s průměrným zdravím, kdo si přeje dosáhnout celkové duševní i fyzické pohody, lepšího zdraví a zhubnout. Neera Detox vám pomůže odstartovat ozdravný proces omlazením a oživením vašeho těla a vytvořit si lepší stravovací návyky.

 • KDO BY KÚRU DRŽET NEMĚL?

  • Kúra není určena pro ty, kteří trpí chronickými degenerativními chorobami jako např. kardiovaskulární nemoci, nemoci ledvin, rakovina, tuberkulóza, těžká cukrovka a nemoci endokrinních žláz. Také je nevhodná pro nemocné bulimií, anorexií nebo s nízkým tlakem. Máte-li jakékoli pochybnosti, konzultujte vhodnost Neera Detox kúry s lékařem.

 • DETOXIKACE A PŮST JSOU HODNĚ SPOJENÉ S NÁSTUPEM NOVÉHO ROKU, ANEBO S PŘÍCHODEM JARA. MŮŽETE UVÉST, PROČ JE PRO OČIŠTĚNÍ ORGANISMU VHODNÝ I PODZIM?

  • Očista organizmu je vhodná vlastně kdykoli. Spíše než roční období, je důležitější momentální nastavení organizmu. To znamená, že když máte pocit, že to zrovna potřebujete, je to pro vás nejlepší doba. Jinak na podzim je očista vhodná proto, že energie se podle tradiční čínské medicíny zanořuje do hloubky a před tím je velmi vhodné dostat z těla vše, co by bránilo hluboké zimní regeneraci. Zároveň je však v této době důležité postarat se o následné vyživení organizmu ještě důsledněji než na jaře, kdy pak máme celé léto přístup k čerstvé zelenině a ovoci a tělo je zásobeno výživou mnohem snáze než před zimou. Proto jsou vhodné zelené potraviny (mladý ječmen, chlorella, nopal, moringa a další), minerálové a vitamínové doplňky a co nejbohatší strava po skončení delší detoxikační kúry.

 • MÁM FYZICKY ČI PSYCHICKY NÁROČNOU PRÁCI, MOHU PŘI NÍ DRŽET NEERA DETOX?

  • Zní to sice paradoxně, ale dost často se stává, že po pár dnech detoxikace máme více energie, než když jíme pevnou stravu. Díky tomu můžeme zvládat fyzicky náročnou práci ještě lépe. V prvních dnech je ale dobré počítat s poklesem energie i koncentrace a neplánovat náročné akce, dlouhé cesty a společenské události. Proto je ideální začít s detoxikací ve čtvrtek nebo pátek a mít víkend jen pro sebe. Ale opět záleží na individuálním nastavení. Variantou je vynechávat stravu třeba jen jeden den v týdnu či nahrazovat Neera nápojem vždy jedno jídlo denně.

 • MOHU DÁL CVIČIT A TRÉNOVAT?

  • Jóga nebo podobné cvičení a lehký cvičební režim jsou v pořádku, ale nepřepínejte se. Pokud děláte atletiku, můžete pokračovat s tréninkem, ale jen lehce. Atleti mohou při tréninku zaznamenat pokles vytrvalosti a měli by během kúry snížit svůj tréninkový režim o 60-70%. Posilovna není během kúry vhodná vůbec.

 • KDYŽ MÁM VIRÓZU, NACHLAZENÍ, ÚNAVU, NEBO ALERGII, JE PRO MĚ VHODNÉ ZAČÍNAT DETOXIKAČNÍ KÚRU?

  • Z vlastních zkušeností víme, že jsou z tohoto pohledu dva typy nachlazení a viróz. Při jednom nemáme chuť k jídlu, zde je detoxikace velmi vhodná, pokud máme teplotu, což je známka toxinů v oběhovém systému tak je detoxikace velmi nápomocná. Jindy je nutné tělo kvalitně vyživovat, a proto detoxikace vhodná aktuálně není. Opět, jako u všeho, není žádný jednotný návod. Co se týká alergií, je detoxikace téměř vždy na místě. Při únavách také není jeden návod, zde je důležité zjistit příčinu únavy. Detoxikace ale pomůže velmi často a následně je důležité kvalitní vyživení.

 • CO KDYŽ MÁM ŽALUDEČNÍ VŘEDY?

  • Kúra byla vyvinuta ve 40. létech minulého století naturopatem Stanley Burroughsem právě k vyléčení jeho pacienta trpícího chronickými žaludečními vředy, který byl touto kúrou vyléčen. Jelikož mají žaludeční vředy různé příčiny, je vhodné držet kúru pod dohledem lékaře.

 • MOHU DRŽET NEERA DETOX KÚRU, I KDYŽ MÁM CUKROVKU?

  • Lidé s cukrovkou typu I úspěšně a bezpečně podstoupili Neera kúru. Nápoj Neera obsahuje cukr z organických přírodních stromových sirupů. Každá sklenice jej obsahuje skutečně malé množství (asi 50 kal). Důležité je rozložit pití nápoje do celého dne, aby tělo mělo neustálý, ale nízký příjem karbohydrátů. V podstatě funguje Neera Detox jako ideální hubnoucí kúra pro lidi trpící cukrovkou typu II. Výzkumy ukázaly, že pravidelný půst pozitivně působí na snížení hladiny inzulínu. Vždy se poraďte se svým lékařem, pokud máte jakékoli již stávající zdravotní potíže, než začnete Neera Detox kúru.

 • MÁM NÍZKÝ KREVNÍ TLAK. JE PRO MĚ KÚRA BEZPEČNÁ?

  • Během detoxikační kúry pochopitelně klesá krevní tlak s ohledem na to, že nepřijímáte pevnou stravu. Zde je však dobré rozlišovat. Pokud jste lékařsky sledováni a Váš lékař detoxikaci nedoporučí, pak je lepší se jí vzdát. Pokud máte jen mírně nízký tlak, můžete si v tomto případě pomoci šálkem neslazené černé kávy po ránu, byť obecně bývá během detoxikace kofein tabu. Samozřejmě je nezbytné často pít vyživující nápoj Neera a k němu ještě alespoň 2 litry čisté vody. Mimochodem dlouholeté zkušenosti potvrzují, že detoxikace obvykle srovná rozkolísaný krevní tlak do normálu, tedy na jeho běžné hodnoty. Detoxikace by však neměla být příliš dlouhá.

 • MOHU KÚRU DRŽET, MÁM-LI PODVÁHU?

  • S opatrností. Jedním z možných důvodů podváhy může být neschopnost těla vstřebávat dostatečně živiny z jídla, které jíte. Neera Detox vám může pomoci vyčistit vylučovací systém, aby živiny mohly být lépe vstřebávány. Během kúry ztratíte trochu na váze, ale po skončení zase přiberete. Máte-li obavu, že zhubnete příliš, zvyšte dávku Neera sirupu o 3 – 4 čajové lžičky do každé sklenice Nápoje Neera. Doporučujeme zvolit variantu Jednou týdně nebo Relax.

Nápoj Neera

 • JAKÝ JE POMĚR INGREDIENCÍ NEERA NÁPOJE NAHRAZUJÍCÍ JEDNO JÍDLO DENNĚ?

  • Doporučujeme nahradit si jedno jídlo jednou půllitrovou sklenicí čerstvého Nápoje:
   - 48 ml Neera sirupu
   - špetka kayenského pepře
   - 48 ml citrónové šťávy
   - dolijte vodou do 0,5 l

 • KOLIK NÁPOJE MÁM ZA DEN VYPÍT?

  • V průběhu celého dne pijte po menších dávkách 2 l Nápoje Neera. Napijte se vždy, když pocítíte hlad. Každý den k tomu navíc vypijte alespoň 2 l čisté vody.

 • MOHU SI POZMĚNIT POMĚR INDGREDIENCÍ V NÁPOJI NEERA?

  • Ano. Pokud se cítíte extrémně hladoví, jste velmi fyzicky aktivní nebo máte rychlý metabolismus, přidejte více Neera sirupu do nápoje. Přidejte jej např. v poměru 3:2 nebo 4:2 k citrónové šťávě. Nebo můžete pít o 2-3 sklenice nápoje víc. Zjistěte, jaký poměr vám vyhovuje. Někteří mají rádi více, někteří méně sirupu v nápoji. Pokud je vaším cílem zhubnout, pijte 2l Nápoje denně namíchaného podle návodu nebo můžete snížit množství Neera sirupu až na 1dcl na den. Citrónové šťávy si můžete dát kolik chcete, kolik Vám bude vyhovovat. Nejdůležitější pravidlo je, že nápoj Vám musí chutnat!

Průběh kúry

 • JAK POZNÁM, ŽE SE DETOXIKUJI?

  • Jedním měřítkem jsou symptomy provázející detoxikaci jako bolení hlavy, bolest svalů, kožní reakce a někdy horečka. To jsou vlastně pozitivní příznaky toho, že se tělo skutečně čistí, toxiny jsou uvolňovány a cirkulují v oběhové soustavě, než jsou vyloučeny. Trvají většinou 1-4 dny. Také se může objevit zápach z úst a zapáchající pot. Ale po čtvrtém dni tyto příznaky odeznějí a budete se cítit lehce a energicky. V tu chvíli nebudete mít o pročištění pochyb.

 • CO JE LÉČEBNÁ KRIZE?

  • Většina z nás často zapomene na nemoci nebo zranění, která jsme utrpěli v minulosti. Během detoxikace se může objevit takzvaná léčebná krize. Projevuje se symptomy minulých onemocnění: horečkou, bolestí hlavy, extrémní únavou, bolestmi, nespavostí, ucpáním dutin, kašlem a vyrážkou. Toto všechno jsou příznaky ukazující, že detoxikace funguje a že vaše tělo prochází procesem zbavování se nečistot, toxinů a nerovnováhy. Pijte hodně vody a Nápoje Neera, abyste odplavili toxiny pryč z těla a dostatečně odpočívejte. Nevzdávejte se, když se objeví nepříjemné příznaky, jelikož vaše tělo pracuje na uzdravení se zevnitř.

 • NEBUDE CITRÓNOVÁ ŠŤÁVA MOC KYSELÁ NA PRÁZDNÝ ŽALUDEK?

  • Je citrón zásaditý nebo kyselý? Citrusové plody se považují za kyselé pro tělo. Ale při metabolickém zpracování mají na organizmus alkalizující efekt. Proto naprostá většina lidí při Neera Detox kúře nepociťuje překyselení žaludku.

 • MOHU DÁL BRÁT VITAMÍNY A DOPLŇKY I BĚHEM KÚRY?

  • Pokud je berete na předpis od lékaře, určitě pokračujte. Berete-li je však jen jako doplněk pro všeobecné zdraví, doporučujeme přestat po dobu kúry. Vaše tělo bude muset pracovat dvakrát tolik, aby eliminovalo cokoli, co zkonzumujete.

 • CO KDYŽ BERU LÉKY?

  • Nikdy nepřestávejte brát žádné předepsané léky bez svolení lékaře. I přesto, že budete brát léky, bude kúra účinná, i když o něco méně.

 • JAK DLOUHO BYCH MĚL/A KÚRU DRŽET?

  • Delší půsty mají rostoucí účinek v porovnání s kratšími. Přesto nemusí být vhodné pro každého. Takže pokud je pro vás představa 7-10 denní kúry příliš náročná, začněte s 1-3 denní kúrou a opakujte ji po 2-3 měsících. Využijte test v záložce Výběr varianty.

 • JAK KÚRU ZAKONČÍM?

  • Jelikož měl váš zažívací systém několikadenní odpočinek, dobře si naplánujte pozvolný přechod na běžnou stravu. První den pijte jen ovocné šťávy nebo ovocnozeleninové šťávy, další den pokračujte šťávami, pak dušenou zeleninou nebo zeleninovou rozmixovanou polévkou, další den přidejte karbohydráty, pak tuky a nakonec bílkoviny. Běžnou chybou je začít jíst příliš brzy, příliš hodně. Návod najdete u každé varianty Neera kúry.

 • JAK ČASTO BYCH MĚL/A KÚRU DRŽET?

  • Obecně prospívá 7-10 denní kúra 1-6krát za rok, nebo 3-5 denní kúra jednou za dva až tři měsíce. Kúra jeden den v týdnu nebo jeden víkend v měsíci velice přispívá k udržení malého nahromadění toxinů. Po čase si najděte režim, který bude vyhovovat vašemu životnímu stylu a disciplíně.