AKCE! Neera kúra na Frekvenci 1!!!

Tuto sobotu 17.6. 2017 v Dámském klubu Frekvence 1 si můžete poslechnout všechno, co jste chtěli vědět o Neera kúře. Nalaďte si inspiraci pro Vaše zdraví a skvělou postavu do plavek! Začínáme v 13h.

Moderují Miluška Bittnerová a Jana Knížková

Doporučujeme

Gabriela.jpg Neera Detox kúru doporučuje herečka a moderátorka Gabriela Filippi, jejíž tvorba nabízí netradiční divadelní hry s obsahem, který se dotýká mystiky a hloubky lidského života.

Neera Detox kúru doporučuje herečka a moderátorka Gabriela Filippi, která je autorkou projektu Léčivé divadla. Čtěte v časopisu Meduňka, září 2012.

Umění má silný vliv na naše zdraví. Krása je prožívána v těle astrálním a tento blahodárný vliv působí i na tělo éterické.

A tak i divadelní představení může iniciovat nadsmyslové poznání a být léčivou silou pro fyzické tělo - ovšem za předpokladu, že umělec pracuje na sobě, na své očistě a blokuje své negace tíhnutím k Bohu.

Podívejte se na projekty Léčivého divadla, které se s láskou a humorem zaobírají otázkou, proč jsme tady, a inspirují nás při hledání našeho místa ve stvoření. Aktuální pořady najdete zde:

Léčivé divadlo Gabriely Filippi

O barevných odchylkách Neera sirupu

vyparovani_vlevani.png V tomto článku vám osvětlujeme proces výroby Neera sirupu a mimojiné i jeho možné barevné odchylky.

Náš přírodní stromový sirup Neera se může barevně lišit od odstínů světle hnědé až po tmavě hnědé.

Míza ze stromů je tekutá, a tak je potřeba ji zahustit. 55 litrů mízy se zkoncentruje do 1 litru sirupu. Míza obsahuje 2-3% cukru, zatímco sirup již 67%.

Tradičně se voda z javorové mízy odpařuje vařením. Avšak při dnešní výrobě javorového sirupu velká část vody se odstraňuje pomocí reverzní osmózy, poté je míza vařena ve vypařovacích kotlech do té doby, dokud obsah cukru dosáhne 67%. Tento šetrnější proces dal javorovému sirupu světlejší barvu.

Výroba palmového cukru není tak moderní, jako výroba javorového sirupu. Technologie reverzní osmózy se k výrobě palmového sirupu nevyužívá.

Během období sucha se palmová míza částečně suší pod slunečními paprsky, během období dešťů se musí vařit již od začátku. Vařením je cukr tmavší a má větší tendenci se karamelizovat. Barva palmového cukru se rovněž liší v závislosti na oblasti, kde palmy rostou.

Barevný odstín nemá žádný vliv na obsah minerálů nebo cukernatost sirupu. Cukernatost je vždy mezi 66 a 67°Bx. Rozdíl je jen ve vnímání, jelikož cukr je méně povařen a karamelizován, proto jej můžeme vnímat jako méně cukernatý a světlejší. Světlejší sirup není ani lepší, ani horší než tmavší sirup.

Zaručujeme, že obsah sirupu je vždy stejný. Naše Neera sestává pouze 100% stromové mízy, která je zkoncentrována do sirupu. Nicméně barva sirupu závisí na mnoha přírodních vlivech, čímž nemůžeme zaručit stálost barvy sirupu.

Puris AG, Chriesistrasse 1, CH 6353 Weggis

Tel.: +41 41 552 02 71, fax: +41 41 552 02 72

www.puris.ch, info@puris.ch

8 příznaků potřeby detoxikace

juice-cleansing-e1443448829460.jpg Detoxikace je nezbytný proces pro podporu zdraví celého těla, což platí o to více, pokud se nestravujeme úplně nejkvalitněji...

Detoxikace je nezbytný proces pro podporu zdraví celého těla, což platí o to více, pokud se nestravujeme úplně nejkvalitněji. Proces detoxikace odstraňuje škodlivé či toxické látky z těla, což vede ke zlepšení zdravotního stavu a navíc je to skvělé výchozí místo pro zdravější životní styl. Pokud zaznamenáte některý z následujících příznaků, je na čase vyzkoušet detox.

Deprese

o-DEPRESSION-facebook-e1443448842990.jpg

Z hlediska psychosomatiky se zjistilo, že některé potraviny a vzorce myšlení mohou mít neblahý vliv na tělo a psychiku. Deprese může tedy být příznakem nakumulovaných toxinů ve střevech, játrech a mozku. Proto je vhodné pročistit si krev a střeva bylinnými přípravky, případně klystýrem, a detoxikovat svůj nervový systém zelenými potravinami či medicinálními houbami. Ke zlepšení psychiky mohou pomoci i žluté či oranžové potraviny.

Nespavost

insomnia1-e1443448817519.jpg

Nahromadění toxinů (obzvláště nahromadění estrogenu) je častou příčinou nespavosti či spánkových poruch. Pokud v noci nemůžeme spát, je na čase nasadit jaterní očistu. Jako součást očisty můžeme pít i šťávy z brukvovité zeleniny, jako je např. brokolice a květák.

Letargie

15-Effective-Treatments-And-Home-Remedies-To-Get-Rid-Of-Lethargy-e1443448769223.jpg

Letargie se často vyskytuje spolu s nespavostí. Pokud běžně trpíme otupělostí a nedostatkem energie, je to také znamením toho, že je tělo zanesené nestráveným či neúplně stráveným jídlem. Můžeme začít tím, že snížíme množství zkonzumovaného jídla třeba i tak, že nahradíme večerní porci Neera nápojem.

Zažívací potíže

indigestion-e1443448805751.jpg

Při zažívacích potížích se můžeme cítit tak nafoukle, jak při těhotenství. Máme-li často problémy s trávením, pálením žáhy apod., může to znamenat, že máme zanesený celý trávící trakt. Proto je vhodné pojmout očistu trochu komplexněji. Můžeme si očistu rozložit do delšího časového úseku, alespoň do 2-4 týdnů. V průběhu této doby zařadíme do jídelníčku více vlákniny, vyřadíme polotovary, rafinované a vysokomleté potraviny, kávu a alkohol, snížíme živočišné tuky a mléčné produkty (hlavně ty neacidofilní), můžeme zařadit i půsty a pomoci si Neera Detox kúrou a po celou dobu užívat byliny na podporu trávení a detoxikace.

Stres

2015-08-13-1439477118-4902800-stress22-e1443448780238.jpeg

Pokud se dlouhodobě cítíme pod tlakem a vyšťaveně, opět nás to volá k detoxikaci, zklidnění a zvnitřnění. Tělo se nám snaží říct, že je něco špatně. Bez ohledu na to, jak moc jsme zaneprázdněni ať už prací či rodinou, věnujme trochu svého času zklidňujícím cvičením (jako např. jóga, taichi, makkoho), relaxaci a meditaci, ať už v pohybu formou chůze či běhu nebo v sedě.

Tělesný zápach

smelly-armpits-e1443448855412.jpg

Vydáváme-li nepříjemný pach po celém těle, znamená to, že naše tělo se chce detoxikovat. Je dobré detoxikovat celý trávicí systém včetně střev, vynechat živočišné produkty z jídelníčku, alespoň po dobu 2-4 týdnů, a naopak zařadit vlákninu, detoxikační byliny a medicinální houby.

Nadváha

weight-gain-e1443448868983.jpg

Nahromaděné toxiny v těle jsou častou příčinou nadváhy a neschopnosti ji snížit. Stejně jako v případě zažívacích potíží je dobré pojmout očistu komplexněji, ze svého jídelníčku vyřadit rafinované cukry a komplexní škroby, hlavně bílé pečivo, těstoviny a sladkosti. Můžeme je nahradit Neera nápojem a ovocnými či zeleninovými šťávami. Ideální je zařadit i nějaké cvičení či pohyb do každého dne.

Nesoustředěnost

3006368-poster-1920-githubs-frustration-e1443448792522.jpg

Když tělo nefunguje správně, pak ani mozek nebude fungovat nejlépe, což může narušit naši schopnost se soustředit na každodenní úkoly. I tomuto problému může k řešení pomoci detoxikace. K tomu jsou ideální zeleninové šťávy, medicinální houby a zelené potraviny, jako je chlorella, spirulina a ječmen. Vhodné je též pročištění tlustého střeva, pít co nejvíce čisté vody a věnovat pozornost rafinovaným cukrům, zda-li stav nesoustředěnosti nezhoršují. Pokud ano, je dobré se očistit i od kvasinek a plísní.

Existuje mnoho způsobů, jak přistupovat k detoxikaci. Zde jsme vyjmenovali jen některé z nich. Pokud Vás toto téma zajímá více, přihlašte se do našeho seriálu o detoxikaci.

Inspirováno článkem: http://www.davidwolfe.com/8-obvious-signs-you-seriously-need-to-detox-asap/

Test závislosti

zavislost.jpg Tímto jednoduchým testem si můžete sami ověřit, zda-li nejste ve stádiu závislosti na jídle. Případně za jídlo si můžete dosadit cokoli, o čem byste si mysleli, že jste na tom závislí.

 1. Cítil/a jste během posledních 12 měsíců neodolatelnou touhu jíst?
 2. Nedokázal/a jste se ve vztahu k jídlu ovládat?
 3. Cítil/a jste někdy potřebu svou konzumaci jídla snížit?
 4. Dráždila Vás někdy kritika vašeho jídla?
 5. Měl/a jste kvůli jídlu pocity viny?
 6. Jedl/a jste někdy po ránu, abyste se probral/a?
 7. Když nepřijímáte potravu, objeví se abstinenční příznaky (např. třes po ránu)?
 8. Zvyšujete postupně porce jídla?
 9. Zanedbáváte svou práci, rodinu, přátele, nebo své záliby a zájmy kvůli jídlu?
 10. Konzumoval/a jste jídlo, i když Vám činilo obtíže?

Vyhodnocení:

 • 8-10 kladných odpovědí - vysoká míra pravděpodobnosti, že jste na jídle závislí, vyhledejte prosím odbornou pomoc.
 • 5-7 kladných odpovědí - vysoká pravděpodobnost tvorby závislosti, nejvyšší čas s tímto předmětem pracovat.
 • 2-4 kladné odpovědi - zde je potenciál pro vytvoření závislosti, proto buďte bdělí, co se týká předmětu závislosti na jídle.
 • 1 kladná odpověď - závislost s největší pravděpodobností nehrozí.

A teď jak s tou závislostí naložit?

Chceme-li aktivně s touto problematikou pracovat, ideální by bylo, nenechat si toto břímě jen pro sebe a vyhledat pomoc a podporu, ať už je to od blízkého člověka, kterému důvěřuji, nebo případně od odborníka, kterému též důvěřuji a cítím se s ním bezpečně. Lidská blízkost a propojení leckdy hraje jednu z nejdůležitějších rolí, jak v zotavovacím procesu, tak v našem životě jako takovém.

Dobré je též si položit pomocné otázky k plnému zvědomění dané problematiky, např.:

 • To, na čem jsem závislý/á, mi do mého života něco přidává nebo naopak něco ubírá?
 • Co je to, čemu ve svém bdělém životě dávám pozornost, a co to v mém životě vytváří?

Je dobré si uvědomit před čím vlastně se snažíme podvědomě uniknout a co tuto reakci, která vede k rizikovému chování, spouští. Máme-li podporu a cítíme-li vůli řetězec úniku a závislosti přerušit, pak můžeme přikročit k tomu, že se ponoříme do těch nepříjemných pocitů, které tento řetězec spouštějí. Rozhodneme se s těmito pocity být tak dlouho, dokud jim nepřestaneme klást odpor a konečně je přijmeme jako naší součást. Tento proces může podpořit i samotné projití detoxikační kúrou, je-li pro náš fyzický stav správně nastavená.

Dalším krokem je změna našeho dosavadního životního stylu v souladu s tím, co jsme si uvědomili. Např. spouští-li únikovou reakci stres, buď si najdeme jiný "zdravější" způsob vypořádání se stresem nebo změníme svůj život natolik, aby se takový stres znovu nevytvářel. V základě to znamená pracovat s tím, čemu se vlastně snažíme vyhnout. Samotná zavislost a rizikové chování je v tomto případě jen symptomem psychické nepohody.

Ve chvíli, kdy cítíme nutkání, můžeme si zkusit zahrát hru "rychlého převíjení vpřed" do bodu, kdy se po konzumaci látky či předmětu, na kterém jsme závislí, dostáváme do těch nepříjemných pocitů zklamání, vyčerpání, nízké sebe-hodnoty, selhání a hanby apod. Tuto nepříjemnou vzpomínku můžeme využít na uhašení našeho nutkavého rizikového chování.

Další možností je zbavit se přístupu k látce či předmětu, na němž jsme závislí, přesvědčit svou mysl nebo alespoň představit si, že tento konkrétní typ rizikového chování neexistuje. V tomto případě jsme nuceni hledat jiná řešení, kam směřovat naši energii a naši pozornost, tedy opět příležitost na nalezení "zdravějšího" typu chování. Můžeme si to představit i jako velký nával energie, kterou můžeme přesměrovat k něčemu kreativnějšímu, což nás nakonec taky uspokojí, ovšem jiným způsobem a s jinou kvalitou.

V neposlední řadě je dobré začít žít život tak, abychom si zvýšili svou úctu k sobě, v podstatě začít se k sobě samému chovat s velkou ohleduplností, starostlivostí a péčí. Znamená to i jednat v souladu s hodnotami, kterým skutečně věřím, dělat to, co mě baví, co mi přináší radost, na co mohu být hrdý/á, co mě vnitřně uspokojuje a naplňuje, být s lidmi, mezi nimiž se cítím dobře a respektován/a, pomáhat ostatním, začít cvičit, meditovat, poslouchat hudbu, která mě inspiruje a nabíjí k životu atd.

Kdybyste měli jakékoli podněty, otázky či komentáře, obraťte se na nás telefonicky či po emailu.

Hodně štěstí a síly přeji!

Hana Homsi

holistický terapeut a průvodce životem

Skupinové sdílení na FB

DSC_2675_zsv.jpg Vytvořily jsme na Facebooku prostor pro vzájemné propojení, posílení a otevřené sdílení svých zážitků a zkušeností v průběhu držení Neera Detox kúry.

Vytvořily jsme na Facebooku prostor pro vzájemné propojení, posílení a otevřené sdílení svých zážitků a zkušeností v průběhu držení Neera Detox kúry.

Tak pokud již držíte detoxikační kúru, můžete v této skupině zasdílet ostatním, jaké to je a inspirovat tím další. Popřípadě nebudete-li si s něčím vědět rady, určitě vám zde podáme pomocnou ruku.

Ve více lidech se to lépe táhne, tak pojďme spolu do toho! :)

https://www.facebook.com/groups/ocista.neera.detox.kurou/

Zkušenost Markéty

Zkusenost_Markety.jpg Máme tu zkušenost jedné čtenářky časopisů Mlade Fronty s naší detoxikační kúrou. Přečtěte si zde, jak své zážitky popisuje a jak na ní Neera kúra zapůsobila...

Zkusenost_Markety.jpg

Zúčastnili jsme se

logo_BsT.jpg Zde se můžete podívat na fotky z akcí, kterých jsme se zúčastnili.

Miluj svůj život 28.2. - 2.3.2014

11.jpgJarmila Suvelee Švadlenková      12.jpgHana Homsi  14.jpgStánek

Bojujeme s tuky 4. - 5.4.2014

20140404_151227.jpgBojujeme s tuky          20140404_151551.jpgBojujeme s tuky

Festival Evolution 11. - 13.4.2014

20140412_114719.jpg